1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

V průběhu soudního sporu o neplatnost výpovědi pro nadbytečnost mi zaměstnavatel učinil pracovní nabídku. Výpověď jsem obdržela po odvolání z funkce vedoucího pracovníka. Odvolání a výpověď byla udělena s využitím §73a odst. 2 a §52 písm. c. Tato pracovní nabídka je ovšem na jinou pozici, s poloviční mzdou a místo doby neurčité (před vypovědí) je pouze na jeden rok.

V případě nabídkové povinnosti zaměstnavatele po odvolání z funkce může zaměstnavatel nabídnout jinou práci za jiných podmínek? Manažerskou doložku jsem neměla. Musím tuto nabídku přijmout, abych nepřišla o náhradu mzdy a soudní spor neprohrála? Děkuji, Zdenka.

ODPOVĚĎ:
Dle mého názoru by odmítnutí pozice nemělo mít vliv na probíhající soudní spor. Situaci však musí posoudit advokát, který bude znát všechny aspekty Vašeho případu.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Odmítnutí hůře placené práce při účelově zrušeném pracovním místu (soudní spor o neplatnost výpovědi zaměstnavatele)