Počet stránek ve webu: 38.127

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Byla jsem ve svém prvním zaměstnání, na pozici optometristy, rok a dva měsíce. Místo výkonu práce ve smlouvě je uvedeno Slaný. V tomto městě také pobočka optiky byla, bohužel byl její provoz z ekonomických důvodů do konce měsíce října 2018 ukončen. Provozovatelem mi byla nabídnuta nová pozice a to pozice pojízdné optometristky, kterou jsem odmítla.

Pracuji na 0,5 úvazek na smlouvu na dobu určitou od 4.9.2017 do 30.9.2018. V březnu 2018 dalo mnoho lidí ve firmě výpověď. Aby si firma udržela zaměstnance zareagovala vypsáním vnitropodnikové směrnice, kde zaměstnavatel garantoval, že všichni zaměstnanci dostanou od 5.4.2018 smlouvu na dobu neurčitou, 20% ke mzdě navíc, týden dovolené navíc.

Zjistila jsem, že jsem čerstvě těhotná. Co to pro mě aktuálně znamená v zaměstnání? Kdy musím zaměstnavateli své těhotenství oznámit? Děkuji, Jana

Dělám ve fabrice na plasty. Protože mám astma, tak mi závodní lékař napsal omezení. V práci mě přeřadili na místo, kam nesmím. Během šichty mě chytl astmatický záchvat, mám neschopenku. Prosím radu. Děkuji, Emilie.

Chtěla bych se zeptat, zda zaměstnavatel postupuje správně? Převedl mě na jinou pozici, ale odmítá mi dát dodatek k pracovní smlouvě. Pracovala jsem na HPP 4 hodiny denně jako uklízečka, nyní pracuji jako fakturantka - ekonomka taktéž 4 hod. denně. Pobírám ČID. Při mém dotazu mi zaměstnavatel sdělil, že není důvod mi dávat dodatek, neboť platově je to naprosto stejné a měl by problém na Úřadě práce, protože na mé zaměstnávání dostává dotace od státu.

Zaměstnavatel mne určil jako zástup za nadřízenou v situaci, kdy má dovolenou nebo je v dočasné pracovní neschopstnosti. Tuto nadřízenou funkci jsem nikdy nechtěla dělat, do zástupu na lídrovou mě vždycky napíšou. Prý je to kvůli tomu že jsem spolehlivá, a flexibilní.

V průběhu soudního sporu o neplatnost výpovědi pro nadbytečnost mi zaměstnavatel učinil pracovní nabídku. Výpověď jsem obdržela po odvolání z funkce vedoucího pracovníka. Odvolání a výpověď byla udělena s využitím §73a odst. 2 a §52 písm. c. Tato pracovní nabídka je ovšem na jinou pozici, s poloviční mzdou a místo doby neurčité (před vypovědí) je pouze na jeden rok.

16.4.2018 mi končí 3 letá rodičovská dovolená RD. Před rodičovskou dovolenou RD jsem pracovala přes 13 let v obchodním řetězci na pracovní smlouvu PS na dobu neurčitou. Ústně jsem byla informována nadřízenou, že moje pracovní pozice byla zrušena a nabídli mi nižší pozici, za nižší mzdu, s čímž jsem nesouhlasila.

Když se vracím z mateřské tak, jak jsem se domluvila se zaměstnavatelem (z finančních důvodů jsem chtěla nastoupit dříve, ale on trval na termínu, který jsme si před tím domluvili) a teď mi nabízí jinou pracovní pozici s nižším výdělkem, musím ji příjmout nebo mám nárok na odstupné. Děkuji. Johana

Ráda bych Vás poprosila o radu týkající se § 241 Zákoníku práce. Jedná se konkrétně o úpravu pracovní doby mého partnera. Pracuje ve třísměnném provozu jako skladník a v následujících dnech se nám má narodit miminko. Rádi bychom věděli, zda partner může požádat zaměstnavatele o úpravu pracovní doby (na dvousměnný provoz - pouze ranní a odpolední) a odkázat se na paragraf 241.