Počet stránek ve webu: 38.014

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

V květnu 2018 jsem podal výpověď u minulého zaměstnavatele. Pracovní poměr skončil ke konci na konci července 2018. Před odchodem jsem se několikrát dotazoval komu a jak mám předat svou práci, na což mi nebylo odpovězeno a nikdo z nadřízených mi nedal žádné instrukce.

Prosím o informaci, zda se do 2 měsíční výpovědní lhůty zahrnuje i zůstatek dovolené (25 dní). Je to u výpovědi ze strany zaměstnavatele u nemoci z povolání. Anebo výpovědní lhůta nabíhá až po vyčerpání dovolené? Děkuji, Dita

Mám 11 měsíců do důchodu, v práci se začaly snižovat stavy a propouští, chtěl jsem se zeptat, zda existuje nějaká ochranná doba před důchodem, mistr mi tvrdí, že by mi měli platit na úřadu práce 100%, ale to se mi nezdá. Přeji příjemný den. Děkuji, Daniel.

1. Mohu dát výpověď zaměstnavateli v pracovní neschopnosti a jakým stylem? Nemám vycházky, jsem v léčebně - osobně nebo poštou nebo to může dát na podatelnu v práci manželka?
2. Dá-li mě zaměstnavatel výpověď, ze zdravotních důvodů - které podle lékařského posudku brání vykonávat zaměstnání, co to obnáší okamžitou výpověď k nějakému datumu?

Počátkem roku jsem nastoupila do nového zaměstnání, do velkého státního podniku. Před tím jsem pracovala téměř šest let u jednoho zaměstnavatele. Pracovní smlouvu mám na jeden rok se zkušební dobou 3 měsíce. Od 22. ledna 2018 jsem v pracovní neschopnosti, vypadá, že minimálně do konce března, spíš déle.

Pracuji jako zdravotní sestra v nemocnici. V říjnu 2016 na oddělení, kde pracuji nastoupil k léčbě pacient, který byl v únoru 2017 propuštěn. Po jeho propuštění jsem se s ním venku náhodou setkala, v srpnu 2017 jsme spolu začali chodit a jsme spolu doposud. V době jeho hospitalizace jsem s ním udržovala čistě profesionální vztah sestra - pacient.

Maminka odchází z pozice vedoucí učitelky do důchodu. Má smlouvu na neurčito, ale ředitelka ji podsouvá výpověď. Maminka se rozhodla, že do důchodu nastoupí. Problém: má nevyčerpanou dovolenou, a proto ředitelce sdělila, že bude učit do konce června /práce s dětmi/ a v červenci a srpnu si vybere dovolenou, a po dovolené, od 28.8.2018 nastoupí do důchodu.

Zaměstnavatel se mnou chce po šesti letech (2012-2018) rozvázat pracovní poměr. Jako důvod mi sdělil, že se práce pro mě už nehodí a nabídl mi jiný druh práce nebo rozvázání poměru. O tuto novou pracovní pozici, ale já nemám zájem. Osobní názor na to mám, že jsem se stal ve firmě nadbytečným.

Pracovní doba na neurčito (učitelka), chci podat výpověď ke konci srpna. Stačí podat výpověď bez vysvětlení důvodu na konci června? Děkuji, Ludmila.

Obracím se na Vás s dotazem, jak nahlíží zákon na situaci, kdy jsme v pracovním poměru pro firmu ABC AG od 08/2015 (ostatní kolegové mnohem déle) - výkon práce pro firmu byl uskutečňován přes českou firmu XYZ, s. r. o. až do 08/2017, kdy nám byly předloženy nové smlouvy pod firmou ABC spol. s. r. o. , tj. od 1.9.2017 jsme zaměstnanci této nové firmy.