Počet stránek ve webu: 38.016

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Rád bych se zeptal co se stane, když zaměstnavateli přijdu na pracoviště později, než požadoval v rámci pružně pracovní doby? Základní pevná je od 9:00 do 14:00. Hodiny tedy fond (cca 160 hodin za měsíc), máme plnit měsíčně, tedy tak, aby mi to nechybělo a nebylo to v systému v mínusu dle elektronické docházky.

Pracuji ve firmě Globus jako prodavač, ve dvousměnném provozu. Může mi zaměstnavatel nařídit práci přesčas? Jestli ano, kolik hodin maximálně za měsíc a kolik dní dopředu mi to musí dát vědět? Může mi zaměstnavatel nařídit ten samý den, kdy jsem v práci, abych zůstal déle? Co když neuposlechnu, protože nemůžu?

Pracuji jako farmaceutický reprezentant a mou náplní práce je také účastnit se kongresů. Běžně pracuji od pondělí do pátku, někdy však ve čtvrtek plynule po pracovní době jedu na kongres, kde jsem nepřetržitě až do soboty odpoledne (do pondělí mám nepřetržitý odpočinek cca 40 hodin), následující týden je to samé (opět kongres čt-so), opět tedy mám nepřetržitý odpočinek cca 40 hodin.

Je možné po návratu z nemoci nemít možnost vrátit se na své původní místo, i když firemní lékař mi potvrdil, že mohu danou práci vykonávat dál? Zaměstnavatel mi nabízí jiné zařazení i jinou pracovní dobu. Rozhoduje o vybírání přesčasů náhradním volnem zaměstnavatel?

Chtěla jsem se zeptat, zda může zaměstnavatel nařídit zaměstnanci v jednom měsíci dovolenou a přesčasy. Zaměstnanec je THP a má v pracovní smlouvě sjednáno odpracování 150 hodin přesčasů bez nároku na odměnu. Zaměstnanec si tak v podstatě vybranou dovolenou hned zadarmo odpracuje. Děkuji. Michaela.

Pracuji ve třísměnném provozu. Jde o rovnoměrné rozvržení pracovní doby. Jako první v pořadí začíná noční směna v neděli ve 22. hod. Vedení nařídilo noční směně práci přesčas z pátku na sobotu. Je to 6. směna v týdnu. Běžná výroba.

Manžel školník, 8 hod pracovní doba s polední pauzou 11.30-12.00. Může v této pauze venčit psy? Bydlíme v areálu školy, doba venčení cca 5 min. Děkuji, Laďka.

Pracuji v nepřetřžitém provozu s nerovnoměrným rozvržením pracovních směn. V pracovní smlouvě, mám uvedenu tuto větu, v tomto znění: "Rozsah práce přesčas zaměstnance může činit vyjímečně více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce."

Pracujeme v nepřetržitém provozu, ve 12 hodinových směnách, vč. přestávky na oběd, kterou do pracovní doby nezapočítáváme. Vyrovnávací období, dle dohody máme nastaveno na 26 týdnů po sobě jdoucích (cca 6 měsíců), s vyrovnávací pracovní dobou 975 hodin. Směny plánujeme na každý měsíc samostatně.

Pracuji v nepřetržitém dvousměnném provozu. Na jedné pozici se nás střídá šest, což umožňuje plánovat směny velmi nepravidelně. Podle zaměstnavatele ze zákoníku práce (konkrétně § 81, odst. 2) vyplývá povinnost naplánovat zaměstnanci na každý týden alespoň jednu směnu. Je to správný výklad? Děkuji, Karel.