Mám všeobecnou sestru DiS. , která pracuje druhým rokem na JIP. Personální oddělení jí odmítlo dát časový posun do 10/2 s tím, že se odečítá 1 rok. S tímto jsem se setkal poprvé a nevím, jak sestře obhájit, pokud to lze, posun. Přijde mi zvláštní, aby sestry po absolvování vyšší odborné školy nastupovaly do zaměstnání s tím, že se jim automaticky při nástupu odečítá 1 rok. Je to prosím opravdu tak? Děkuji, Radek

ODPOVĚĎ:
Odečet je prováděn podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. , o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, a to podle § 4 odst. 7 písm. c) tohoto nařízení, které říká, že ze započtené doby odečte zaměstnavatel zaměstnanci zařazenému do desáté platové třídy, který dosáhl jen vyššího odborného vzdělání, dobu 1 roku.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Odmítnutí přidělení časového posunu u sestry DiS. pracující na JIP - jak se bránit?