Pracuji na zkrácený úvazek při dohodnuté hodinové mzdě s tím, že pokud v měsíci odpracuji více než 50 hodin, bude mi vyplacen ještě jednorázový bonus 1.500 Kč. V měsíci 04/2018 jsem odpracovala 49 hodin, po započtení státního svátku 51 hodin. Bonus mi nebyl vyplacen. Postupoval zaměstnavatel správně? Děkuji, Věra.

ODPOVĚĎ:
To záleží na konkrétní dohodě uvedené v pracovní smlouvě, zejména zda se slovem „odpracuje“ rozumí reálný výkon práce anebo zda se zde uvažuje o výkladu odpracované doby v souladu se zákoníkem práce. Na Vaši otázku tedy nelze dát jednoznačnou odpověď.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Vyplacení bonusu za překročený počet odpracovaných hodin u částečného úvazku a vliv státního svátku