Byla jsem zaměstnaná ve stomatologii od 12/2016. 17.1.2018 jsem odešla z důvodu nevhodného chování zaměstnavatele ze dne na den. Dostala jsem paragraf 55, se kterým jsem samozřejmě počítala, ale do dnešního dne, což je 26.2.2018, jsem nedostala ani zápočtový list ani výplatu za těch 17 dní v lednu 2018 a zaměstnavatel se mnou nekomunikuje. Můžu něco v tomto případě dělat? Děkuji Silva

ODPOVĚĎ:
Zaměstnavatel nevyplatil část mzdy a nesplnil svoje povinnosti v souvislosti se skončením pracovního poměru. Je proto možné obrátit se na místně příslušný inspektorát práce www.suip.cz
Zároveň je možné nevyplacenou mzdu vymáhat soudně.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Nevydání zápočtového listu zaměstnavatelem po ukočení PP - jak získat zápočtový list od zaměstnavatele