Byla mi uznaná nemoc z povolání a budu dostávat rentu. A potřebuji vědět jestli když budu pracovat jako řidič kamionu, kde bych měl minimální mzdu + diety mě budou započítávat ty diety do mzdy pro doplácení renty. Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti se počítá jako rozdíl mezi průměrným platem zaměstnance, který by zaměstnavatel pobíral před pracovním úrazem a výdělkem, kterého nyní skutečně dosahuje-s odpočítáním invalidního důchodu. Výdělek zaměstnance je takový, který má povahu platu nebo mzdy. Tudíž nelze započítat odměny, diety, odstupné a další benefity.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Započítání diet do mzdy - renta kvůli nemoci z povolání