Rád bych se zeptal, zda musím předávat doklady při odchodu ze zaměstnání, které jsem nepřevzal, ale vytvořil. Přístup k těmto dokladům má minimálně jedna další osoba. Je mojí povinností předávat práci? Či někoho zaučovat? Děkuji, Zdeněk

ODPOVĚĎ:
Vaše případná povinnost zaučovat nového zaměstnance závisí na druhu Vaší práce, kterou máte uvedenou v pracovní smlouvě, popř. na Vaší pracovní náplni. Obecně platí, že povinnost zajistit zaučení nového zaměstnance má zaměstnavatel a Vás k tomu nemůže nutit.
Povinností není ani předání práce, pokud by však nepředáním vznikla zaměstnavateli škoda, mohl by žádat její náhradu.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Musí zaměstnanec s výpovědí zaškolit, zaučit nového zaměstnance?
  • Má zaměstnanec povinnost zaškolit, zaučit nového zaměstnance, nastupující na jeho místo?