1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Do zaměstnání jsem přišel se svářecím oprávněním (ZK 111 1.1), které mi bylo po dobu u firmy na náklady firmy prodlouženo. Nyní podávám výpověď a zaměstnavatel mi nechce oprávnění vydat. Prodlouženo mi bylo bez podepsání nějaké kompenzace ve formě peněz či nutnosti odpracovat např. 2 roky. Mám či nemám na něj nárok. Děkuji, s přáním hezkého dne Ludvík.

ODPOVĚĎ:
Nad otázkou, kdo je v takovém případě majitelem oprávnění se vedou neustálé diskuze. Dle mého názoru je vlastníkem oprávnění osoba uvedená na oprávnění a zaměstnavatel jej nemůže zadržovat.
Pokud si nevymínil žádné podmínky při prodlužování oprávnění, je možné se domluvit na kompenzaci při vypořádání vzájemných pohledávek při ukončování pracovního poměru.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Prodloužení svářecího oprávnění placené firmou - je majetkem zaměstnance nebo zaměstnavatele?