1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Můj dotaz se týká čerpání dovolené u učitele. Pracuji na zkrácený úvazek - 14 hodin týdně na střední škole, tj. SŠ. Hodiny mám rozložené do třech pracovních dnů - pondělí, středa, pátek. Jsem zaměstnána na pracovní smlouvu. Kolik dnů dovolené budu prosím potřebovat v době jarních prázdnin? Budu potřebovat 3 dny, za dny, kdy probíhá moje faktická činnost, nebo dnů pět?   Děkuji, Darina

ODPOVĚĎ:
Dovolenou budete čerpat pouze ve dnech, na které jsou rozvrženy Vaše pracovní směny. Pokud pracujete tři dny v týdnu, během jarních prázdnin, budete čerpat dovolenou pouze v tyto dny.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Zkrácený úvazek učitele a nárok na dovolenou - kolik dnů v roce o letních prázdninách?