Počet stránek ve webu: 38.127

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Má zaměstnanec nárok na dovolenou ve zkušební době, jestliže odpracoval 36 dnů? Se zaměstnancem bude rozvázán pracovní poměr ve zkušební době, je nutné naplánovat čerpání dovolené ještě před zrušením pracovního poměru? Děkuji za odpověď, Radmila

Pracuji v nepřetržitém provozu ve zdravotnictví. Při rozepisování směn na poslední dva měsíce roku (listopad a prosinec 2018) mi byla zařazena dovolená. Já dle výkazů za celý rok ale mám již dovolenou vybranou. Šla jsem za svou nadřízenou, která vše zkontrolovala. Výsledek její kontroly byl takový, že tvrdí, že opravdu dovolenou mám.

nespokojeny zakaznik eshpObjednala jsem si z e-shopu tričko, které ovšem přišlo v jiné velikosti (ač na lístku byla uvedena velikost správná, absolutně neodpovídala). Prodejce reklamaci uznal a vrátil mi peníze za tričko + poštovné směrem k nim. Avšak poštovné směrem ke mně (to, které jsem platila já při objednání zboží) mi odmítli proplatit.

Od 01/2018 jsem nastoupila do nového zaměstnání na pracovní smlouvu, doba neurčitá. Otěhotněla jsem a od 08/2018 odcházím na mateřskou dovolenou. Předtím bych si ale chtěla vybrat dovolenou. Mám nárok na celých 20 dní nebo jen poměrnou část? Mateřskou dovolenou budu čerpat až do 01/2019, až potom rodičovský příspěvek. Děkuji, Markéta.

Zbývá mi ještě 5 dnů dovolené za rok 2017. Chtěl jsem si vzít dovolenou před Vánocemi a mezi svátky 2018, zaměstnavatel mi to ale nedovolil. Argumentoval tím, že má málo zaměstnanců. Je takový postup v pořádku? A co s tou zbývající dovolenou, nepropadne mi? Nebo mi zaměstnavatel tu dovolenou proplatí? Děkuji, Vojtěch.

Rodičovskou mám do 04/2018 a pracovní smlouvu na neurčito. Zaměstnavatel zavřel pobočku, kde jsem pracovala, ale firma nezanikla. Jsem ve 2. měsíci těhotenství a od 05/2018 budu na neschopence do porodu 09/2018. Mám nárok na mateřskou dovolenou a nemůže mi zaměstnavatel dát výpověď? Děkuji, Darina

Chci se zeptat, jaký mám nárok na dovolenou, pokud jsem podepsala pracovní smlouvu bez zkušební doby (jestli mohu 1 den vyčerpat již první měsíc) a jestli v případě ukončení pracovního poměru je klasická výpovědní 2 měsíční lhůta. Děkuji, Jarmila

Jak ošetřit situaci při uzavření registrovaného partnerství, kdy matka partnerky je nedohledatelná? Mám na mysli situaci, kdy matka může nekontrolovatelně uzavírat půjčky, které by posléze nehradila, vztahuje se povinnost hradit za ni dluhy i pro mne, jako reg. partnerku její dcery? Děkuji Lenka.

Od 19.6.2017 jsem na rodičovské dovolené. Po ukončení mateřské dovolené mně byla, na moji žádost, proplacená řádná dovolená (MD od 5.12.2016 do 18.6.2017). Pracuji ve školství a do zaměstnání se vracím 2.5.2019, 2 měsíce před prázdninami tj. před dovolenou. Budu mít nárok na dovolenou? Předem děkuji za odpověď. Hezký den, Šárka.

Mám nárok na placené volno na promoci syna? Jsem učitelka. Vztahuje se na mě nařízení vlády č. 135/2015? Děkuji, Blanka.