Objednala jsem si v rámci zaměstnaneckého poměru v dubnu 2018 kurz u dodavatele, který firma ihned vyfakturovala (obě zavedly do účetnictví). Bohužel jsem se z časových důvodů nemohla v dubnu kurzu zúčastnit s tím, že se přihlásím na některý z dalších termínů. V červenci 2018 jsme podepsali rozvázání pracovního poměru dohodou, protože nastupuji v září 2018 do nové společnosti.

Můj dotaz je: mám na kurz nárok stále jít? (byl schválen na mé jméno a vyfakturován v době zaměstnaneckého poměru - jako bych už na něj byla). Děkuji, Bohumíra.

ODPOVĚĎ:
Byť byl kurz objednán a zaplacen na Vaše jméno, firma toto školení objednala v rámci prohlubování nebo zvyšování kvalifikace svých zaměstnanců. Pokud již nejste zaměstnancem firmy, dodavatel nepochybně umožní převední kurzu na jiného zaměstnance a Vaše účast na daném kurzu by mohla být vnímána jako bezdůvodné obohacení.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Proplacení kurzu zaměstnavateli z důvodu výpovědi, ukončení, rozvázání pracovního poměru