Prosím o informaci. 1. Může se odměna pro jednatele s. r. o. ošetřit Dohodou o provedení práce (DPP)? 2. Nahradí tato DPP Smlouvu o výkonu funkce jednatele s. r. o. Děkuji Hynek.

ODPOVĚĎ:
Jednatel může pro vlastní s. r. o. vykonávat práci na základě dohody o provedení práce. Nesmí však jít o souběh funkcí s funkcí jednatele – tj. neměl by na dohodu o provedení práce vykonávat řídící funkce.
Z judikatury vyplývá, že neni možné sjednat výkon funkce jednatele prostřednictvím pracovní smlouvy nebo některé z dohod.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Dohoda o provedení práce, DPP pro jednatele s. r. o.
  • Je možné místo smlouvy o výkonu funkce jednatele s. r. o. použít DPP, dohodu o provedení práce?