Založila jsem si s. r. o. , jsem majitelka, jednatelka i společník v jednom. Chtěla bych se zeptat, zda je možné udělat si smlouvu o výkonu funkce na moji osobu a pobírat měsíčně odměnu (cca minimální mzda) za výkon funkce jednatele? A nebo se musím nechat ve své firmě zaměstnat a platit zdravotní a sociální pojištění za zaměstnavatele a i za zaměstnance? Děkuji, Helena.

ODPOVĚĎ:
Samozřejmě je možné uzavřít mezi Vámi jako jednatelkou a společností smlouvu o výkonu funkce, nicméně i při uzavření této smlouvy bude za Vás nutné odvádět sociální a zdravotní pojištění, kdy se v této situaci na jednatele nahlíží jako na zaměstnance pro účely odvodů pojistného.