Počet stránek ve webu: 36.844

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Pro účely účetnictví (DPH, daň z příjmu) potřebuji archivovat doklady dokládající výdaje. Bohužel doklady po určité době vyblednou a navíc na Internetu někteří prodejci dnes (25.01.2018) ani papírové doklady nevystavují (zašlou rovnou PDF mailem).

Najprv rozpíšem svoju situáciu a potom dotazy k tomu, aby ste chápali moju situáciu. Takže som Slovák, študujem v Prahe na súkromnej škole a študujem kombinované (diaľkové) štúdium. Presne 8.3.2017 som začal pracovať ako viazaný zástupca investičného sprostredkovateľa kde som dostal poverenie od ČNB, že to môžem vykonávať a od ČNB som dostal IČO na základe ktorého pracujem, takže živnostenský list mi robiť nebolo treba.

Chceme v našem kině zavést možnost platby kartou, ale neradi by jsme nesli u prodeje lístku (kde se dělíme o 52% tržby s distributory a jinými institucemi) tyto náklady. Začátkem ledna 2018 by měl být platný nový zákon o poplatcích za platbu kartou či přes terminál. Snažíme se dohledat která EU směrnice či zákon nové zakazuje, aby obchodník nemohl náklady spojené s platbou přes terminál zaúčtovat navíc zákazníkovi.

Náš spolek se zabývá pořádáním sportovních akcí pro veřejnost. Chtěli bychom si pro tuto svoji činnost pronajmout byt. Byt by byl využíván pouze jako kancelář (nikoli za účelem bydlení) a pro uskladnění části vybavení určené na sportovní akce. Byl by využíván nepravidelně podle potřeby. Sídlo spolku nebude na stejné adrese.

Představenstvo a. s. zveřejnilo na OR justice výkaz zisku a ztrát a rozvahu, přílohu k účetní uzávěrce nikoliv. Valná hromada a. s. se nekonala. Jsem akcionář, nejsem společník a. s. Jaká je zodpovědnost představenstva akciové společnosti, že nejedná v souladu se zákonem o obchodních korporacích? Nejedná se o přestupek? Děkuji, Anežka

Jsem momentálně v evidenci uchazečů o zaměstnání ÚP ČR. Hodlám začít podnikat. Podnikání se týká obchodování s měnami - Forex. Nevím si však rady, jak je tomu se žádostí o živnost resp. pokud spadá toto podnikání pod živnost, jak má znít název podnikání. A pokud nespadá pod živnost, oč se bude jednat, oč mám žádat?

Děláme bylinné směsi. A ti, co nám plní čaje, poslali odkaz na nějaký zákon, podle kterého je možný použít jen určitá procenta - tam bychom se vešli. Ale mnoho bylin tam chybí. Navíc místo aktuální pampelišky je napsaná smetánka lékařská, zákon podepsal pan Lux a je velmi starý. Je ještě platný?

S kamarádkou amatérsky pomáháme v našem městě opuštěným a toulavým kočkám, které jsou hladové a nemocné. Ale den ode dne zjišťujeme, že situace je mnohem horší a počet tvorů, kterým je potřeba pomoci je větší než jsme myslely a samy to už nezvládáme. Proto jsme se rozhodly, založit nějakou organizaci, abychom o pomoc mohli požádat i jiné občany.

Má právo nezúčastněná osoba požádat krajský soud veřejný rejstřík, aby zrušil obchodní společnost (a. s.) a může soud této žádosti vyhovět? Pokud byla a. s 7 let v konkurzu, během této doby uhradila všechny pohledávky a konkurz byl ukončen a následně již přes tři roky tato společnost nemá žádný majetek, žádnou činnost, žádný bankovní účet, žádné účetnictví.

Má právo nezúčastněná osoba požádat krajský soud veřejný rejstřík, aby zrušil obchodní společnost (a. s.) a může soud této žádosti vyhovět? Pokud byla a. s 7 let v konkurzu, během této doby uhradila všechny pohledávky a konkurz byl ukončen a následně již přes tři roky tato společnost nemá žádný majetek, žádnou činnost, žádný bankovní účet, žádné účetnictví.