Koupil jsem od jedné paní kombinovaný sporák a nevšiml jsem si při koupi, že elektrická trouba je v zadní části rezavá. Hned jsem paní zavolal, ale ta nechce o vrácení nic slyšet jelikož tvrdí, že to prodala jako soukromá osoba a smlouva je již uzavřena a věc nechce a nemůžu ji vrátit. Řekl jsem, že sporák přivezu zpět ale odmítá to a tvrdí že je jednoznačně právo  na její straně.

V inzerátu ale neuvedla že je trouba je rezavá a uvedla že je ve výborném stavu, to jsem jí odpověděl ale tvrdí že jsem si to prohlédl a věc je hotova, sporák vrátit nechce. Tvrdí, že o tom nevěděla, že je trouba zkorodovaná. Řekl jsem jí, že to musela vědět ale tvrdí, že to bylo v pořádku. Ani nevím co udělat když ji věc přivezu a bude odmítat si sporák převzít nebo se ktomu hlásit a vše bude s největší pravděpodobností popírat. Děkuji, Karel

ODPOVĚĎ:
I jako soukromá osoba je po právní stránce prodávající a jako taková je odpovědná za stav věci, kterou prodává.
Ze zákona se na tuto koupi vztahuje půlroční záruka na vady věci. V právu rozhodně není. Doporučuji ji ještě jednou vyzvat ke splnění svých závazků – tedy převzetí vadné věci zpět a vrácení peněz.
Pokud nebude ochotná postupovat tímto způsobem, nezbývá Vám než podat žalobu na uplatnění reklamačních nároků.