Reklamoval jsem autorádio, u kterého se pokazila CD mechanika,která přestala vysunovat CDčka. Oprava v reklamační měsíční lhůtě nebyla úspěšná, nové autorádio neměli, tak mi nabídli vrácení peněz. To jsem nechtěl a požadoval jsem, aby mi vrátili původní autorádio (CD až tak často nepoužívám a stačí mi rádio, jiné autorádio nechci). Původní autorádio ale zlikvidovali a nemohli mi ho z toho důvodu vrátit. Je to v pořádku? Bohuslav

ODPOVĚĎ:
Je v pořádku, že Vám prodejce nabídl plnou kupní cenu. Není ale v pořádku, že Vám neoznámil, že zboží likviduje. Zboží totiž i když bylo v reklamaci, bylo Vaším majetkem a prodejce Vás měl předem upozornit, že míní zboží zlikvidovat a Vám nabídnout finanční náhradu v plné kupní ceně.

Obecně pokud spotřebitel (kupující) žádá navrácení reklamované věci, má na to právo.