Prosím o pomoc a správný výklad zákona ohledně reklamace. V autorizovaném servisu mi bylo vyměněno lanko plynu, 15 měsíců potom se lanko přetrhlo. Reklamaci mi neuznávají, že na díl a práci udávají jen 12 měsíců. Nemělo by to být 24 měsíců? Děkuji, Alex.

ODPOVĚĎ:
Jestliže oprava zahrnuje vedle práce i výměnu dílu za náhradní, v tomto případě lanko plynu, pak cena tohoto náhradního dílu představuje jeho kupní cenu a servis odpovídá za vady jako prodávající, tj. za vady dílu vzniklé v průběhu 24 měsíců.
V tomto případě doporučuji podat návrh na mimosoudní vyřešení sporu k České obchodní inspekci. Více informací a online možnost podání návrhu naleznete zde:
https://www.coi.cz/informace-o-adr/
ČOI poskytne právní rozbor případu jak Vám, tak také podnikateli, kdy předpokládám, že po tomto řízení by postoj měl přehodnotit.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Jak dlouhá je záruční doba na výměnu lanka plynu motorky, motockylu, sekačky ad. přístrojů