Prodávám byt a kupující mě poprosil, abych vytiskl 3x kupní smlouvu a nechal ověřit podpis a smlouvy mu zaslal, aby je podepsal a nechal také ověřit podpis. Je moudré posílat smlouvy s podpisem kupujícímu? K smlouvě je sjednána i úschova peněz u notáře a pokud peníze nepošle na účet, tak mohu od smlouvy odstoupit.

I tak se mi moc nezdá jako dobrý nápad, mohli by vzniknout nějaké komplikace? Děkuji Daniel.

ODPOVĚĎ:
Důležité je, jak máte v úschovní smlouvě sjednáno vyplacení peněz. Standardně  pokud je sjednána úschova, žádné riziko v podstatě nehrozí. Ve Vašem případě bych se neobávala, jelikož pokud budou smlouvy vloženy do katastru a následně nebudou uhrazeny peníze, od smlouvy odstoupíte. Nebudete tedy v žádném finančním ohrožení, ale samozřejmě procedura odstoupení s důsledky i na vklad vlastnického práva do katastru je zdlouhavá a nepříjemná.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Jaké riziko hrozí při zaslání podepsané kupní smlouvy s ověřeným podpisem kupujícímu?