Počet stránek ve webu: 37.507

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Mám pozemek, travní plocha, kde byla bez stavebního povolení postavena soukromá chata - rok 1988. Podle katastru je to stavba na cizím pozemku. Pozemek chci prodat včetně zastavěné plochy chaty třetí osobě, je to celkově asi 5 ha, zastavená plocha chaty je cca 50 m2. Majitel chaty bez mého souhlasu nebo pronájmu celkově užívá asi 200 m2.

V 11/2016 jsem zakoupil ojetý automobil od fyzické osoby. Prodejce uvedl, že se v minulosti živil prodejem a servisem automobilů. Dle všeho to stále trvá, přestože nemá v tomto oboru živnostenské oprávnění. Již po koupi se začaly projevovat problémy, prodejce je ale všechny vysvětlil jako drobnosti - nečistoty v motoru, které se dají chemicky odstranit apod.

15.12.2017 jsem zakoupila auto od Auto Esa. Na konci března 2018, jsem byla servisem informována o tom, že DPF filtr je násilně provrtán-nefukční. Prodejcem mi bylo sděleno pouze to, že je nefunkční, ale že je to způsobeno záměrně, mi nikdo nesdělil. Nemluvě o jiných neuvedených závadách-použit motorový olej, který do vozu nepatří atd.

Chtěl bych požádat radu ve věci prodeje panelového bytu. Musíme v nejbližší době prodat vlastní byt. Soused shora má asi špatně udělanou izolaci jeho podlah (uděláno svépomocí, podlaha dlažba a plovoucí podlaha), takže jde občas slyšet kroky, padání věcí, sprchování atp. Domnívám se, že jeho podlaha nesplňuje normy kročejového hluku.

10/2017 jsme koupili starý, udržovaný domek, majitelé ho užívali jako chalupu. Prodej byl přes RK. Domek je z 1. republiky a téměř v původním stavu. V domě je dřevěné schodiště a podlahy, stropy jsou z prken. Schodiště ze spod ve sklepě má plno starých děr od červotoče a majitelé tvrdili, že tam mnoho let nic nebylo. I makléř řekl, že nezakrývá žádné vady.

4.1.2018 zakoupena skříň (třídveřová, posuvné dveře) v prodejně Baumaxu. 24.1.2018 reklamace skříně z důvodu prohnutých dveří – nejdou posouvat přes sebe aniž by docházelo k poškozování madel skříně. Z výroby poškozen i šuplík. Reklamace sepsaná na prodejně, doložení fotografií e-mailem. Nikdo se na skříň nebyl podívat.

Zakoupil jsem gramofon v eshopu k24.cz (25.11.2017). Zhruba po 14 dnech občasného používání (vánoční dárek) začal gramofonu chrčet reproduktor. Gramofon jsem odeslal na reklamaci (leden 2018). Obchod ho poslal do jejich autorizovaného servisu v Polsku. Ze servisu mi ohlásili mechanickou závadu (rozbitá součást uvnitř gramofonu) a reklamaci zamítli.

Budu kupovat pozemek o výměře 39 m2, který je v ČR. Majitel je Izraelský občan s bydlištěm v Izraeli. Smlouvu bude on podepisovat na ambasádě v Tel Avivu, já v ČR na matrice. Předpokládám dle dostupných informací, že kupní smlouva je stejná jako při koupi mezi českými občany. Může každý podepsat smlouvu v jiném dni?

Dva a půl měsíce po prodeji vozu se mi ozval kupující, že chce vrátit část peněz a nebo odstoupit od smlouvy z důvodu, že si všimnul, že auto prý bylo bouráno a nefungují v autě hodiny, snímač teploty, a zatéká do kufru. Já bych se chtěl zeptat jestli jsem povinen mu vrátit část peněz nebo celou částku a auto by se mi vrátilo?

Chtěla bych se zeptat na problematiku ohledně dědičné choroby a možné náhrady škody u zvířete v zájmovém chovu. Jsem chovatelem psů. Prodala jsem štěně 7.8.2017 novým majitelům. Od počátku jsem s nimi v kontaktu. Prve jsem si chtěla vzít štěně zpět, jakmile mi psali noví majitelé, že má opět antibiotika.