Dobrý den, koupila jsem přes internetový obchod zboží, ale protože nesplňovalo mé požadavky, odstoupila jsem od smlouvy. Přišel mi dobropis s tím, že až jej podepíšu a vrátím na adresu firmy budou mi vráceny peníze. Je to správně, nebo mám chtít napřed vrátit peníze a teprve poté podepsat dobropis? Děkuji Barbora.

ODPOVĚĎ:
Dobrý den, při smlouvách uzavíraných na dálku, máte právo od smlouvy odstoupit do 14 dnů od plnění. Dodavatel má poté povinnost vrátit peníze do 30 dnů od odstoupení od smlouvy. V žádném případě se jeho povinnost neodvozuje od vrácení zboží. Na vrácení zboží máte „přiměřenou lhůtu“.