Počet stránek ve webu: 36.958

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Porušení smlouvy o dílo: 15.5.2017 jsem uzavřeli smlouvu o dílo se společností Trial Stav ohledně provedení vrtané studny (Dílo). K dnešnímu dni (22.12.2017) se nestalo vůbec nic. Ani o povolení nebylo zažádáno. Dodávka vrtané studny byla včetně zajištění stavebního povolení, správních poplatků, kolaudace, projektové dokumentace a hydrogeologického posudku.

V červnu 2017 jsem se stavební firmou domluvila na zpracování projektové dokumentace ke stavbě RD. Poslali mi tedy objednávku projektu, podepsanou a orazítkovanou jen od nich a ode mě podpis nepožadovali. Na objednávce byl dodatek, že když s touto firmou nebudu následně dům stavět, jsem jim povinna ještě doplatit částku za vyřízení stavebního povolení.

Na co si dát pozor při prodeji bytu bez realitky ještě v dědictví? Stačí si najít realitního právníka nejlépe z realitky? Musí nám ukázat realitní pojištění, aby nám kupní částku skutečně nakonec dal? Co ještě musí mít? A na co si dát pozor? Úschovu peněz řeší kupující ne prodávající, že? Nebo jak pojistit? Jak vysoké penále se může účtovat při odstoupení od smlouvy?

Jaký postup mám volit při zaslání jiného zboží při koupi na IČO? 10.11.2017 jsem na jednom eshopu s elektronikou objednala v rámci své podnikatelské činnosti zboží v hodnotě 5.000 Kč a 2.000 Kč. Zboží jsem objednávala na základě specifikace, popř. jeho popisu.

Dne 22.9.2017 jsem přinesla do čistírny BEL and BLANC Ideal Česká s. r. o. v Paláci Pardubice, Masarykovo náměstí 2799 koženou bundu (Velur) s požadavkem na její vyčištění. Hned na místě jsem zaplatila 615 Kč. Po sedmi týdnech jsem byla vyzvána k převzetí, ale na bundě zůstaly původní fleky a přibyly další, z vnitřní strany (okraje bundy a podšívka) nebylo provedeno žádné čištění.

2012 jsem si vzal půjčku u nebankovní společnosti na 400.000 Kč. Splácel jsem řádně a včas i když úrok stoupl po dvou letech na 14%. Momentálně se snažím předčasně vyplatit - důvodem je nucený prodej nemovitosti která slouží jako zástava. V rámci vypořádání jsem dostal tři pokuty - každá za 10% z půjčené částky.

Koupili jsme 05/2017 s přítelkyní domek v Držovicích, bydlíme v něm 09/2017-11/2017 a začíná nám vlhnout zeď v obývacím pokoji a tvoří se tam mapy. Dá se tohle uplatnit u realitní kanceláře a bývalého majitele jako skrytá vada? Je žádoucí znalecký posudek na tento problém.

28.11.2017 jsem se nechala po telefonu ukecat firmou B2M ke spolupráci. Jde o "dohazování" obchodních pžíležitostí za vratný roční poplatek. Ihned po skončení hovoru, jsem si vše rozmyslela a volala se žádostí o zrušení. Mezitím mi přišel mail s obchodními podmínkami a v nich je uvedeno, že mám nárok na odstoupení od smlouvy a to ve lhůtě 2 dnů se storno poplatkem 50%.

Telefonicky mě kontaktovala firma poskytující BOZP a PO školení. Vždy se prezentovali jako úřad, proto jsem souhlasil s návštěvou jejich zástupce v provozovně. Ani tehdy se nepředstavili jako soukromá firma Exteria. Využili mé nepřipravenosti a tlačili mě do podpisu smlouvy (jsem cizinec a nerozumím dokonale).

09/2017 jsem si z Číny objednala balík za 1.280 Kč. Dodnes nedorazil, se zákaznickým servisem se mi dařilo až do dneška jednat. Psali ať počkám 60 dnů, pak že mohou řešit více. Od 60 dne mi ale nejde poslat reklamace ani se nikoho dovolat. Co dál? Platba byla samozřejmě provedena při objednání. Na poště je nedohledatelný, protože údajně ještě není v ČR. Děkuji, Radana.