Počet stránek ve webu: 37.737

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Mám dotaz ohledně klienta neplatiče. 06/2017 jsem dodala nakladatelství překlad knihy. Ve smlouvě stálo, že 1/2 odměny bude proplacena po odevzdání, 2. půlka po zasazení korektur. Marně jsem se celý rok snažila vyzjistit stav korektury, dostávalo se mi jen výmluv. Po mém častém urgování 01/2018 se začalo nakladatelství cukat a začalo zpochybňovat mou práci, s tím, že prý výše odměny souvisí s tím, kolik budou mít s korekturou práce.

2011 jsme s manželem chtěli koupit od mého strýce a tety rekreační středisko (buď koupě pozemků nebo odkup podílů ve firmě). Za tímto účelem jsme 2011 složili zálohu ve výši 500.000 Kč. Na tyto peníze máme Potvrzení o příjmu, s datem přijetí peněz a podpisy nás všech. Bohužel jsme nesehnali peníze a 2018 jsme se s manželem dohodli, že od záměru odstoupíme a požádali jsme o vrácení peněz.

Jsem vlastníkem pozemku v obci Škvorec. Provozovatel vodovodní sítě (Vodos Kolín s. r. o.) požaduje abych dodal "souhlas vlastníka vodovodu k připojení". K pozemku je vyvedena vodovodní hadice z hlavního řádu. Tato hadice byla v minulosti zkolaudována jako vodovodní přípojka ačkoli nebyl osazen vodoměr.

Podepsala jsem smlouvu s vymahačskou firmou na 1 rok, kde je mnoho sankcí pro klienta a žádné povinnosti pro vymahačskou firmu. Rovněž firma nekoná, po měsíci dlužníka ani nekontaktovala. Chtěla jsem tedy smlouvu ukončit, nicméně vymahačská firma se odkazuje na smluvní pokutu ve výši smluvené provize.

Ráda bych se zeptala na předkupní právo, vyhrála jsem spor o vyklizení bytu, odpůrci byli povinni byt vyklidit a vyklizený mi předat, uhradit náklady řízení. Během soudního jednaní odpůrci, který přešel v privatizaci pod družstvo odkoupili jako oprávnění majitelé, ač jimi nikdy nebyli. Poté, co Městský soud v Praze dne 2/6/2015 rozhodl, že jsem jediný oprávněný uživatel, družstvo mi odmítlo byt prodat s odkazem, že je již prodaný, ignorovalo rozhodnutí Městského soudu v Praze.

Měl bych dotaz ohledně možnosti právního postupu dle informací uvedených níže. Nedokončená montáž kuchyně, nedodaný spotřebič. Sepsáno ve smlouvě 6.9.2016 - termín montáže + dodání kuchyňských spotřebičů do 27.10.2016, vyčíslena cena za montáž + spotřebiče, seznam spotřebičů je uveden v naší emailové korespondenci.

Půjčila jsem si u společnosti 10.000 Kč, měla jsem i s úrokem zaplatit 11.353 Kč. Platila jsem prodloužení celkem 3x 3.960 Kč. Jednou jsem jim poslala 200 Kč s poznámkou úhrada jistiny, celkem tedy jsem zaplatila 12.080 Kč. Chtěla jsem se zeptat, jestli zaplacené prodloužení se může počítat jako úhrada jistiny? Dluh byl předán inkasní agentuře, která žádá zaplatit 18.680 Kč. Děkuji, Josefína.

Zadržel mě revizor při jízdě načerno v Praze. Podle mě pod psychickým nátlakem (řval) mi dal podepsat příslušný doklad, aniž by mě informoval, že mohu na místě zaplatit pokutu 800 Kč, a teď chce 1.500 Kč, protože to takto bylo napsané na tom dokladu (neměl jsem čas ho v ten moment číst, jednak řval, ať ho podepíší, jednak jsem vystupoval).

Mám velký problém, začala jsem pracovat jako Frenčízant pro jednu společnost provozující trafiky. Na mé prodejně po 3 týdnech provozování bylo inventurou zjištěno hodně velké finanční manko, které nejspíš nebylo úmyslné a nebylo způsobeno mojí osobou, což ale chápu, že já za prodejnu a zaměstnance ručím.

Rozjíždím si živnostenské podnikání. Náplní práce je zprostředkovávání jazykových pobytů v zahraničí. Zajímá mě, zda musím mít na webu obchodní podmínky a co vše by měly obsahovat? Stačí případně je popis ochrany osobních údajů a cookies? Klientům zasílám cenové kalkulace, informace apod.