V rámci propagace obchodu bychom rádi uspořádali soutěž na Facebooku. Chci se zeptat, jak se pak výhra dá uplatnit do nákladů a zda musí mít soutěž nějaká specifická pravidla, aby vše bylo v souladu se zákonem. Jsme plátci DPH. Děkuji, Františka

ODPOVĚĎ:
Z pohledu Vás jako organizátora soutěže se bude v případě předání nebo vyplacení výhry jednat o náklady na reklamu, postupuje se podle §24 odst. 1 zákona o daních z příjmu, kdy náklady uplatníte v prokázané výši. Co se týče pravidel, doporučuji sepsat a zveřejnit znění pravidel, aby bylo jasné, že se jedná o soutěž, jaké jsou podmínky výhry, že potřeba něco vykonat, uhádnout, být první, apod. a nemoholo tak dojít k záměně s darováním, které až na vyjímky nelze uplatnit jako daňový náklad. U DPH se bude také jednat o výdaje na reklamu v základní sazbě DPH.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Náklady na reklamu do daní - propagační výhra na Facebooku