Jsem zaměstnanec. Mám část zisků i z prodeje akcií. Vlastním nemovitost, kde bydlí babička. Neúčtuju jí žádný nájem, hradí si pouze platby za byt tak, jako by byla sama vlastníkem. Nemám tedy z nájmu žádný zisk. Nájemní smlouvu nemáme, ale v případě potřeby není problém zajistit.

Mohu si uplatnit za tento nájem výdajové paušály například za cesty automobilem (pravidelně ji navštěvuji a řeším i drobné problémy v bytě), případně za odpis ceny bytu (získal jsem jej však bezplatně). Mohu tyto náklady uplatnit proti ziskům z akcií, případně ze zaměstnání? Děkuji, Norbert.

ODPOVĚĎ:
Pokud nemáte příjmy z nájmu nemovitosti, nemůžete uplatnit žádné výdaje.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Nájem bez příjmu a uplatnění výdajového paušálu nemovitosti v jiných příjmech (daně)