Dcera studuje vysokou školu, má 24 let. Stále bydlí s námi. Kromě studia má jako vedlejší činnost podnikání. Stala se jednatelkou SRO. Mohu si uplatňovat daňové zvýhodnění i když podniká a je jednatelkou? Je podmínkou daňového zvýhodnění pouze studium? Děkuji, Šárka

ODPOVĚĎ:
Rodič může uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované dítě, pokud s ním žije ve společně hospodařící domácnosti a dítě se až do dovršení věku 26 let soustavně připravuje na budoucí povolání dle § 12 až 15 Zákona o státní sociální podpoře. Podnikání, ani to, že se stala jednatelkou v s. r. o. , nemá na uplatnění daňového zvýhodnění vliv.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Daňové zvýhodnění na dítě, potomka, který je podnikatel (jednatel v s. r. o.)