Koupila jsem si byt v osobním vlastnictví 1.1.2018 v celkové ceně 1.700.000 Kč. V ceně je zahrnutý rezervační poplatek - provize RK, a dále v celkové ceně je zahrnuty nábytek, vestavěné spotřebiče, vestavěné skříně, nová kuchyňská linka, nové zděné jádro.

Chtěla jsem se zeptat zda 4% daň z nabytí nemovitosti budu platit z celé kupní ceny nebo tyto věci, mohu z kupní ceny odečíst, když za to majitelka zaplatila i s DPH. Ve smlouvě máme uvedeno co v bytě za tuto cenu vše zůstává. Děkuji Silva

ODPOVĚĎ:
Pokud je v kupní smlouvě vyčíslena hodnota movitého majetku, můžete ji od celkové kupní ceny nemovitosti odečíst. Provizi realitní kanceláři však odečítat nemůžete.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Daně, zdanění rezervačního poplatku RK, realitní kanceláře