Jsem fyzická osoba a v roce 2011 mě bývalý přítel vyplatil z části rodinného domku. Během dvou měsíců jsem si za tyto peníze pořídila byt do osobního vlastnictví. Daň z příjmu jsem tehdy neplatila, ale daň z prodeje nemovitosti ano. Nyní mě známý říkal, že když jsem všechny peníze z prodeje nemovitosti do roka vložila opět do bydlení, měla jsem být od daně z prodeje nemovitosti osvobozena.

Jak to tedy ve skutečnosti je? Děkuji za odpověď, Tamara

ODPOVĚĎ:
Pokud myslíte daň z převodu nemovitostí, tak na tu se osvobození v případě použítí prostředků na uspokojení vlastní bytové potřeby nevztahovalo. To je osvobození dle Zákona o daních z příjmů. Daň z převodu nemovitostí jste tedy zaplatila správně.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Pravidla pro danění převodu nemovitosti v roce 2011