Počet stránek ve webu: 36.958

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

2018 bych chtěla koupit pozemek a postavit dům. Kromě své hotovosti chci k financování domu použít prostředky z prodeje mého bytu (vlastním ho déle než 5 let) a chci si vzít malou hypotéku. Nyní se mi naskytla příležitost ke koupi pozemku se starším domkem. Byl by případný zisk z následného prodeje zdaněn 15% v případě, že bych všechny peníze použila k financování koupě pozemku a stavby domu?

Koupila jsem si byt v osobním vlastnictví 1.1.2018 v celkové ceně 1.700.000 Kč. V ceně je zahrnutý rezervační poplatek - provize RK, a dále v celkové ceně je zahrnuty nábytek, vestavěné spotřebiče, vestavěné skříně, nová kuchyňská linka, nové zděné jádro.

S bratrem jsme majiteli rodinného domu, tedy RD ve kterém v jednom bytě bydlí naši rodiče, kteří mají zde věcné břemeno doživotního užívání. Pro druhý byt jsme měli sepsanou "podnájemni smlouvu" s podnájemci, kterou s nimi sepsal můj otec, který také přiznával příjem v dani z přijmu. Podnájemnici však teď chtějí žádat o příspěvek na bydlení, k čemuž však potřebují "nájemní smlouvu".

Jsem fyzická osoba a v roce 2011 mě bývalý přítel vyplatil z části rodinného domku. Během dvou měsíců jsem si za tyto peníze pořídila byt do osobního vlastnictví. Daň z příjmu jsem tehdy neplatila, ale daň z prodeje nemovitosti ano. Nyní mě známý říkal, že když jsem všechny peníze z prodeje nemovitosti do roka vložila opět do bydlení, měla jsem být od daně z prodeje nemovitosti osvobozena.

Otec zdědil po své matce v pozůstalosti podíl v bytovém družstvu, který notář ohodnotil na 2.400.000 Kč. V pozůstalosti od notáře je uvedeno, že zdědil celý podíl v bytovém družstvu zemřelé s tím, že se dohodl se svou sestrou, že ji vyplatí částkou 1.200.000 Kč (50%). Podíl na družstvu bude můj otec prodávat synovi jeho sestry za 2.400.000 Kč (cena podílu ohodnocená notářem).

Jaký je postup, když cizí osoba (ne můj rodinný příslušník) na mě chce přepsat svůj byt? Jaká je potřeba smlouva (zda darovací, kupní, apod.)? Stanoví se symbolický poplatek mezi námi např. 1 Kč (za přepis nebo jako kupní cena). Budu platit já nějakou daň? Z čeho se vypočítává (z hodnoty daru stanovené odhadem nebo z kupní ceny) a jaká je její případná výše? Děkuji, Markéta.

2017 jsem pracoval pro jednoho zaměstnavatele nejdříve na DPP, posléze na DPČ. Následně, 13.9.2017, jsem začal pracovat pro nového zaměstnavatele na DPP a u předchozího skončil 23.9.2017. Při této změně tedy nastala situace, kdy jsem 10 dní byl zaměstnán u obou zaměstnavatelů současně.

Musím po nabytí nemovitosti, která byla součástí SJM, do mého vylučného vlastnictví v rámci vypořádání SJM po rozvodu platit daň z nabytí nemovitosti? Nemusím vůbec podávat daňové přiznání k této dani nebo nějakou žádost o osvobození od této daně? Děkuji. Hana

Zakládáme webovou aplikaci, a součástí naší aplikace bude provizní systém. Chci se zeptat, jak se v praxi a v daních správně řeší následující platební proces a hlavně, jestli to není proti zákonu o daních. Vím, že podobně to mají bookingové aplikace např. airbnb.com a jiné bookingové firmy.

Manželka je v práci ve výpovědní lhůtě, která jí končí 31.12.2017. Od 1.1.2018 bude vedena jako uchazeč o zaměstnání na Úřadu práce ČR, než bude mít novou práci. U dosavadního zaměstnavatele nárokovala a dostávala slevu na dani na vyživované nezletilé dítě, vyplácenou měsíčně.