Počet stránek ve webu: 37.737

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Vdova po bratrovi mého otce mi chce dát peníze. Asi 100.000 Kč. Patřím do 2. skupiny a neplatím daň z příjmu? Je to moje teta i když je sešvagřená? Děkuji, Bohumila.

Jsem OSVČ - fyzická osoba. Mám 2 děti. Jedno dítě naroz. 2012 se ZTP/P a jedno dítě naroz. 4/2017 bez ZTP/P. V daňovém přiznání tabulka č. 2 - údaje o dětech: 1. dítě zapíši - dítě bez ZTP/P naroz. 4/2017 a 2. dítě zapíši - dítě se ZTP/P naroz. 7/2012 i když se mě narodilo první.
Rozhoduje pro zapsání pořadí dětí jejich rok narození. Tabulka neuvádí pořadí, ale jedno a druhé dítě.

Za rok 2017 mám příjem v ČR od jediného zamestnávateľa od 1.6.2017, čiže mám príjem iba za 7 mesiacov. Som daňový nerezident ČR. Vyplnil som online daňové priznanie, ktoré je dostupné na webe financnisprava.cz, kde som použil údaje z "Potvrzení o zdanitelných příjmech" od zamestnávateľa. Uplatnil som si iba základní slevu na poplatníka 24.840 Kč.

OSVČ uplatuje náklady % z příjmů.
1) Dotaz: kolik % lze uplatnit u "Konzultační a poradenské činnosti"
2) kolik % u činnosti "Měření a anylýzy"
Děkuji Kamil

Je povinné danit příjem fyzické osoby z pronájmu části nemovitosti (např. pokoj v bytě, příjem do 30.000 Kč ročně), když fyzické osobě nevzniká žádný zisk? Tj. náklady se rovnají příjmu. Jestli ano, je možné zdanit příjem dodatečně? Děkuji, Evžen.

V rámci propagace obchodu bychom rádi uspořádali soutěž na Facebooku. Chci se zeptat, jak se pak výhra dá uplatnit do nákladů a zda musí mít soutěž nějaká specifická pravidla, aby vše bylo v souladu se zákonem. Jsme plátci DPH. Děkuji, Františka

Prosím o upřesnění výkladu daňového osvobození při prodeji nemovitosti. "Z prodeje nemovitosti se neplatí daň z příjmu fyzických osob v případě, kdy k prodeji dochází do dvou let od pořízení nemovitosti, je-li u prodávané nemovitosti splněna podmínka bydliště prodávajícího a příjem z prodeje je použít na řešení bytové potřeby. Daňová novela podmínky pro osvobození od daně dále upřesňuje, a to tak, že se musí jednat přímo o vlastní bytovou potřebu poplatníka."

Bývalý zaměstnanec na HPP žádá naši účetní o zpracování vyúčtování daní za rok 2017. V průběhu roku jsme mu zkracovali pracovní úvazek na jeho žádost z důvodu práce pro jiného zaměstnavatele. Napsal účetní, že tam dělal bez smlouvy a proto žádá o zpracování vyúčtování daní u nás.

Jsem pracující důchodce na poloviční úvazek a bylo mi zaměstnavatelem řečeno, že nemám nárok na uplatnění daňového odpočtu z penzijního připojištění a životní pojistky. Je tomu tak od tohoto roku. Skutečně to tak je? Děkuji za odpověď. Daniela

Prodávám použité zboží, které nakupuji od neplátců či soukromých osob a tak podle § 90 zákon č. 235/2004 Sb. nakoupím řekněme za 1.000 Kč, prodám za 2.000 Kč a daním jen ten rozdíl. Pošta má některé služby osvobozené od DPH, mohu to dělat tak, že když řekněme prodám za 2.000 Kč, odečtu si z toho pořizovací cenu 1.000 Kč a k tomu bych ještě odečetl poštu, protože je to taky bez DPH stejně jako to zboží, a danil tedy jen ten zbytek?