Počet stránek ve webu: 37.507

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Prosím o upřesnění výkladu daňového osvobození při prodeji nemovitosti. "Z prodeje nemovitosti se neplatí daň z příjmu fyzických osob v případě, kdy k prodeji dochází do dvou let od pořízení nemovitosti, je-li u prodávané nemovitosti splněna podmínka bydliště prodávajícího a příjem z prodeje je použít na řešení bytové potřeby. Daňová novela podmínky pro osvobození od daně dále upřesňuje, a to tak, že se musí jednat přímo o vlastní bytovou potřebu poplatníka."

Bývalý zaměstnanec na HPP žádá naši účetní o zpracování vyúčtování daní za rok 2017. V průběhu roku jsme mu zkracovali pracovní úvazek na jeho žádost z důvodu práce pro jiného zaměstnavatele. Napsal účetní, že tam dělal bez smlouvy a proto žádá o zpracování vyúčtování daní u nás.

Jsem pracující důchodce na poloviční úvazek a bylo mi zaměstnavatelem řečeno, že nemám nárok na uplatnění daňového odpočtu z penzijního připojištění a životní pojistky. Je tomu tak od tohoto roku. Skutečně to tak je? Děkuji za odpověď. Daniela

Prodávám použité zboží, které nakupuji od neplátců či soukromých osob a tak podle § 90 zákon č. 235/2004 Sb. nakoupím řekněme za 1.000 Kč, prodám za 2.000 Kč a daním jen ten rozdíl. Pošta má některé služby osvobozené od DPH, mohu to dělat tak, že když řekněme prodám za 2.000 Kč, odečtu si z toho pořizovací cenu 1.000 Kč a k tomu bych ještě odečetl poštu, protože je to taky bez DPH stejně jako to zboží, a danil tedy jen ten zbytek?

Jaké DPH materiálu a prací se uplatní při:
1) stavební materiál si nakoupím sám a stavbu provedu svépomocí?
2) materiál si nakoupím, ale stavebně montážní práce mi provádí stavební firma - plátce DPH?

Babička je v řádném starobním důchodu, nyní má možnost výdělku na dohodu o provedení práce DPP. Dvakrát do roka obdrží v měsíci červnu a prosinci z DPP 10.000 Kč. Druhá část dotazu potom směřuje ke zdanění, jestliže jako starobní důchodce podepíše růžové papíry (prohlášení poplatníka), může uplatňovat slevu na poplatníka a když zároveň podepíše u zaměstnavatele žádost o roční zúčtování daně (ví, že jiného zaměstnavatele mít nebude), je tím její daňová povinnost splněna? Nemusí už nikde nic hlásit? Děkuji, Alexej.

Pro paragraf 8: Pokud tento rok půjčím na 3 roky, musím příjmy již příští rok uvést v daňovém přiznání? Nebo se příjmy (úroky) a výdaje uvádí až je půjčka zcela splacená? Myšlenka: bude se mi vracet částka na účet, z ní těžko zjistím co je jistina, úrok. Danění bude u Bankerat P2P. Děkuji, Adam

Jak vyplnit daň z dividendy? Mám koupené akcie, jak z Česka, Francie a Ameriky. Z těchto akcií mi chodí zisk z dividendy. Prosím, jak vyplnit daňové přiznaní? Zisk mě chodí na obchodní účet už stržený o daň. Kam uvést strženou daň? Kam zisk? Obchodování provádím přes Fio banku. Předem děkuji za odpověď a přeji úspěšný den.

Pokud odevzdám daňové přiznání špatně vyplněné, pošlou mi ho zpět s napsanými chybami, nebo si na chyby budu muset přijít sám? Kdy mě hrozí pokuty za daňové přiznání? Předem děkuji za odpověď a přeji úspěšný den.

Rád bych Vás požádal o "laické" vysvětlení této věty: "Identifikovaná osoba přiznává DPH, je zjednodušeně řečeno plátcem co se týče nakoupeného zboží z EU, máte možnost uplatnit daňový odpočet z tohoto zboží, povinnost zaplatit daň z tohoto zboží, ale nemůžete např. uplatňovat odpočet z nakoupených vstupů v ČR, například spotřební materiál atd."