Počet stránek ve webu: 36.867

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
Vracel jsem ve 14denní lhůtě zboží eshopu. Dopravce při přepravě do eshopu zboží poškodil. Reklamoval jsem dopravu, ale chyběl mi doklad o zaplacení - od nikoho jsem ho nedostal. Poslal jsem místo něj přepravní list. Na něm jsem jako příjemce uveden já. Tedy moje jméno, adresa, datum a čas přijetí, číslo mé OP, můj podpis.

Ráda bych se zeptala na svá práva při jednání s truhlářem. 9/2014 jsme si nechali na zakázku vyrobit kuchyňskou linku, dveře a schody. Od 3/2015 řešíme reklamaci. 7/2015 přijel, sepsal si další vady, které nám brání v normální užívání věcí. Od truhláře jsem nedostala žádné potvrzení s tím, že přijede za týden.

Mám e-shop a bylo mi vráceno zboží do 14 dnů. Paní trvá i na vrácení prvního poštovného. Já uhradila pouze cenu zboží (jde o jednu mikinu). Má na to poštovné nárok? Dříve jsem se ptala a bylo mi zodpovězeno, že mohu využít níže uvedený  zákon a to mám i v podmínkách, kopíruji: Obchodník si může strhnout svoje náklady, ale jen tehdy, když mu to umožňuje zákon a dle § 1831 zákona č. 89/2012 Sb. zákon toto umožňuje.

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda budu platit nějakou daň, když si nyní budu kupovat družstevní byt a chtěla bych ho co nejdříve převést do osobního vlastnictví. Jak mám postupovat při koupi a převodu? Děkuji. Milena

Reklamovala jsem boty. Obchod je ale hodně vzdálený od mého bydliště (1 hodina cesty autem). Prodavačka z obchodu mi napsala: "Po vyřízení reklamace (uznáno/neuznáno), bude nutné si reklamaci vyzvednout osobně, kvůli podpisům. Kdyby dodavatel reklamaci uznal, tak vrácené peníze je nutné si vyzvednout osobně. Poštou peníze nezasíláme."

24.7.2016 jsem zakoupil osobní auto Audi A3 z roku 1997, vozidlo jsem si při koupi prohlédl a provedl zkušební jízdu (vše v pořádku), prověřil jsem si i přes PC diagnostický přístroj zdali vozidlo nemá žádné vady, krom čidla teploty bylo vozidlo bez problému. S prodávajícím jsem se domluvil na slevě 7.000 Kč.

Dobrý den, koupila jsem přes internetový obchod zboží, ale protože nesplňovalo mé požadavky, odstoupila jsem od smlouvy. Přišel mi dobropis s tím, že až jej podepíšu a vrátím na adresu firmy budou mi vráceny peníze. Je to správně, nebo mám chtít napřed vrátit peníze a teprve poté podepsat dobropis? Děkuji Barbora.

Prosím Vás o radu. Již je tomu víc jak měsíc, co jsme u developera reklamovali vadnou elektroinstalaci (byt v novostavbě, zakoupen v květnu letošního roku). Tehdy nám bylo oznámeno, že reklamace bude předána stavební firmě k vyřízení. K dnešnímu dni se však vůbec nic nestalo. Kdo v našem případě zodpovídá za reklamaci - je to prodávající (tedy developer) ? Mám za to, že developer měl 30 dní na to zajistit opravu či nápravu. Je tomu tak? Děkuji, Petra

Reklamoval jsem autorádio, u kterého se pokazila CD mechanika,která přestala vysunovat CDčka. Oprava v reklamační měsíční lhůtě nebyla úspěšná, nové autorádio neměli, tak mi nabídli vrácení peněz. To jsem nechtěl a požadoval jsem, aby mi vrátili původní autorádio (CD až tak často nepoužívám a stačí mi rádio, jiné autorádio nechci). Původní autorádio ale zlikvidovali a nemohli mi ho z toho důvodu vrátit. Je to v pořádku? Bohuslav

Manželovi a ostatním zaměstancům oznámili, že budou platit za skřínky 30,- a že to mají zaplatit zpětně za půl roku. Když ne, tak jim to strhnou z fakturace. Většina z nich jsou to živnostníci a ve smlouvách o tom nic nemají. Smí to udělat? Řekla jsem mu ať nic nepodepisuje, že se pokusím zjistit, co se s tím dá dělat. Děkuji. Zdenka