1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Lze při darování bytu, domu nebo pozemku zajistit, aby obdarovaný nemohl do konce života dárce darovanou nemovitost prodat, nebo zatížit (např. bankovní zárukou)? Lze to vyřešit jednoduše v návrhu vkladu do KN, jako další břemeno: k věcnému břemenu služebnosti doživotního užívacího práva ještě (reálné)? břemeno zákazu zcizení a zatížení? Děkuji, Petr.

ODPOVĚĎ:
Ano, zřízení služebnosti či reálného břemene je součástí darovací smlouvy a tedy součástí jednoho návrhu na vklad do katastru nemovitostí.
Vámi navržená varianta je možná, můžete jednou smlouvou a jedním návrhem zřídit i více věcných břemen.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Zákaz zástavy darovaného bytu, domu formou věcného břemene, služebnosti