V současné době jsem na rodičovské dovolené, a pobírám rodičovský příspěvek. Přišla mi exekuce, a tudíž mi exekutor zablokoval bankovní účet a všechny peněžní prostředky si strhne. Má na to vůbec právo, aby sebral celý rodičovský příspěvek a nechal mě a moje dítě absolutně bez peněz? Ve smlouvě mám místo výkonu práce Praha. Děkuji, Kristýna

ODPOVĚĎ:
Pokud je nařízena exekuce na bankovní účet, nezáleží na tom, o jaké prostředky se jedná. V takovém případě máte nárok na jednorázový výběr hotovosti ve výši životního minima, popř. vám peněžní ústav takovou částku na účtu zanechá. Kontaktujte se tam.