Dovoluji si Vás tímto požádat o radu, týkající se mého starého dluhu. Mám platební rozkaz z měsíce března roku 1999 na částku 60.000,-Kč, úrok z prodlení je 11,5% ročně do zaplacení. Do roku 2008 nebylo uhrazeno nic. Koncem roku 2008 mi byla nařízena exekuce.

Od ledna 2009 do července 2010 mi bylo srážkami ze mzdy (cca 3.600,-Kč/měs.) sraženo zhruba 70.000,- Kč. Nyní jsem bez zaměstnání, ale čekají mě ještě ty úroky. Vím, že úroky z prodlení se mění dle sazby ČNB, ale nevím, jak si je mohu přesně za tak dlouhou dobu spočítat. Ráda bych je začala splácet, tak abych měla představu, kolik to bude. Děkuji, Ivana

ODPOVĚĎ:
Doporučuji Vám obrátit se na soud či exekutora, který závazek vymáhá a zeptat se přímo něj kolik Vám ještě zbývá splatit a domluvit se s ním zároveň na způsobu splácení.