Může exekutor zablokovat podnikatelské účty manželky, která nemá s dluhy z mého ponikání nic společného a má své IČO? Dle mého pávníka nemůže. Přesto se tak stalo. Nevím, kde je pravda. Děkuji, Ivo

ODPOVĚĎ:
Souhlasím s názorem Vašeho právního zástupce. Je třeba postupovat proti zřejmě nezákonnému jednání exekutora a to v krajním případě i stížností na exekutorskou komoru.
Pokud nemáte zúžené SJM bude problém rychle docílit toho, aby exekutor odblokoval účty manželky, protože prostředky na nich uložené budou součástí SJM.  Pokud máte ještě lhůtu 30 dnů od doručení exekučního příkazu, podle kterého mají být exekučně postiženy manželčiny účty, podejte k exekutorovi návrh na vyškrtnutí účtů ze soupisu.