Chtěla bych se zeptat, s manželem se rozvádíme, manžel se zavázal ve vypořádání SJM, že zaplatí všechny zbývající dluhy. Po rozvodu mi chtějí rodiče darovat pozemek, na kterém bych si chtěla postavit domek, který bude zatížen hypotékou. Co by se stalo, kdyby manžel přestal platit dluhy, které byly ve SJM. Může mi exekutor vzít pozemek (dar rodičů) a dům? Je mi jasné, že o dohodě musí vědět věřitelé a musí s ní souhlasit. Děkuji, Dana

ODPOVĚĎ:
Je důležité, aby dohodu schválil soud a byly v ní uvedeny všechny závazky, které v manželství vznikly a ke kterým byste mohla být povinná.
Podle dohody schválené soudem, v níž manželovi bude převzetí všech dluhů schváleno, byste nebyla povinná k hrazení závazků, které vypořádáním přešly pouze na manžela, a exekutor by legálně nemohl postupovat.