Počet stránek ve webu: 38.126

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Vlastním podíl v rodinném domě. Jako všichni vlastníci jsme dali souhlas, aby zde mohla sídlit firma. Majitel firmy je manžel sestry. Firma se dostala do dluhu vůči VZP (60.000 Kč). O firmu se již zajímá exekutor. Sdělil, že firma dluží a zahráváme si s ohněm. V RD mám své osobní věci - televizor, počítač a jinou elektroniku. Trvalé bydliště mám jinde. Je možné, že bude můj majetek zabaven?  Firma zde nikdy nepodnikala, neměla provozovnu. Majitel vlastní dodávky zdědil část nemovitosti a má byt v osobním vlastnictví. Pokud bude dluh narůstat je možné, že jako vlastníci přijdeme o RD? Děkuji, Mojmír


ODPOVĚĎ:
Odpověď na poslední otázku je ne.

Sídlo firmy není údaj, který by prokazoval vlastnictví objektu a jakákoliv exekuce nebo zahrnutí do majetkové podstaty pro případ konkurzu je možná pouze na věcech, k nimž danému subjektu svědčí vlastnické právo.
Předpokládám, že jste měli nějakou smlouvu s uvedenou firmou a v ní je přesně vymezeno sídlo (kromě adresy třeba i patro nebo konkrétní místnost). Jediné, čemu se pravděpodobně nevyhnete je, že sídlo bude pravidelně navštěvovat exekutor a domáhat se kontaktu s někým odpovědným z firmy, aby mu předal příslušné písemnosti. Rozhodně nemohou být zabrány Vaše věci a kdyby to exekutor udělal a označil je nálepkou „exekučně zabaveno“ tak se proti tomu můžete účinně bránit.