1998 byl na mne jako fyzickou osobu prohlášen konkurz, konkurz byl ukončen 12/2004. Po konkurzu mi zůstala mimo jiné platba sociálního pojištění za mne a zaměstnance, kterou OSSZ jako výměr nedoplatků k datu 12/97 uplatnila u soudu v roce 2007. Po několika soudních exekucích na majetek, účty, připojištění mě zůstává exekuce na mzdu.

Při splátkách ze mzdy jsem zjistil, že dluh se samozřejmě umořuje, samotným penále se ale fakticky zvyšuje a předpoklad splácení je ještě několik let nebo i déle.
Je možné v nějaké době uplatnit námitku promlčení nebo prekluze dluhu aby se mohlo splácení zastavit. Děkuji, Hanuš.

ODPOVĚĎ:
Pokud je dluh vymáhán exekučně, tak promlčecí doba neběží a promlčení ani prekluzi namítnout nelze. Zkuste požádat o prominutí penále. Jiná varianta není.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Prekluze, promlčení dluhu v průběhu probíhající exekuce