1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Stala se mi taková věc a to že mi exekutor zablokoval bankovní konto. Když sem šel do banky, tak mi řekli, že mám účet exekučně zastaven kvůli nesplácení půjčky firmy Home Credit. S touto firmou jsem ale nikdy žádnou smlouvu nepodepisoval, ale přesto figuruje tam moje jméno. Byl sem na Policii se snahou podat trestní oznámení. Tam mi řekli, že se na to jen zeptají. V Home Creditu se semnou pomalu nikdo nebavil. Chtěl jsem vidět tu smlouvu, ale to mi nebylo umožněno. Chtěli jen napsat Čestné prohlášení který sem tam nechal. Oni mi nato řekli, že to budou vyšetřovat.  Já se chci zeptat jestli se dá ještě něco udělat abych se očistil. Předem děkuji, Kvído

ODPOVĚĎ:
Teď je věc v pravomoci Policie, která bude věc vyšetřovat. Pokud bude nečinná, nebo nebude celou věc považovat za podvod, ale za pouhý omyl, můžete se obrátit na dozorový orgán Policie, kterým je státní zastupitelství. Co se týče exekuce, tu musel nařídit soud nebo soukromý exekutor. Je tedy možnost se zeptat na okresním soudě v místě Vašeho bydliště, zda je proti Vám vedeno exekuční řízení, případně rovnou soudu sdělit potřebné informace o tom, že nedlužíte.
Pokud jde o soukromé exekutory, jejich seznam vede exekutorská komora. Na internetu je jejich seznam k dispozici na adrese: http://www.ekcr.cz/seznam-exekutoru.php