Náš zletilý syn má celou řadu dluhů,které nesplácí. Domníváme se, že proti němu bude v brzké době nařízena exekuce.  Syn je na adrese našeho bytu přihlášen k trvalému pobytu, ale dlouhodobě se u nás nezdržuje. Je exekutor oprávněn provést exekuci v našem bytě a zabavit naše věci? Eva

ODPOVĚĎ:
Pokud by byla prováděna exekuce prodejem movitých věcí, je bohužel vysoce pravděpodobné, že by exekutor nařídil zabavit  věci, které se nacházejí ve vašem bytě. Exekutoři totiž v praxi vycházejí z toho, že se dlužník v místě svého trvalého pobytu zdržuje a nachází se tam tudíž jeho majetek

Pokud by se tak stalo, nezbývalo by Vám než se domáhat vyloučení Vašich věcí z exekuce - předpokladem by tu bylo, že úspěšně prokážete své vlastnické právo k zabaveným věcem (např. daňovými doklady).

Doporučujeme urychleně podat na příslušnou ohlašovnu návrh na zrušení synova trvalého pobytu na adrese Vašeho bytu.