Přítel má exekuci na plat pro neplacení výživného.Exekuce nastala v době kdy byl registrován na ÚP. Nyní je stále nezaměstnaný,podporu již nepobírá a nemá výživné z čeho platit. Bývalá manželka vyhrožuje podáním žaloby, ale já si myslím, pokud není z čeho exekuce strhávat, nemá na to právo. Prosím poradíte? Děkuji, Pavla

ODPOVĚĎ:
Každý má právo obrátit se na soud. Pokud dluží výživné, tak soud rozhodne ve prospěch bývalé manželky. Následná exekuce nemusí být pouze formou srážet z příjmu, ale i na movitý a nemovitý majetek. A to i majetek osob bydlících s dlužníkem ve společné domácnosti. Pokud tedy bydlíte s přítelem, je pravděpodobné, že bude zabaven i majetek u Vás doma. Abyste vyloučila svoje věci, mějte nachystané účtenky, že jste je koupila Vy, aby nebyly movité věci označeny.