Dobrý den. V dobré víře jsem dala zástavu na svůj dům svému bratorvi, který si vzal půjčku. Uplynulo několik let a já ji teď potřebuji závazek zrušit, abych si sama mohla vzít půjčku a zajistit ji zástavou. S bratrem ale není žádná domluva. Co mohu nyní dělat? Magdaléna.

ODPOVĚĎ:
Pokud se s bratrem nedohodnete, aby dluh zaplatil a tím zanikla zástava, nebo pokud se dohodnete s věřitelem, že bude ochoten zástavu nějakým způsobem ukončit, pak zástava zůstává, a bohužel asi nebudete moci svůj problém vyřešit. Je samozřejmě možné dům zastavit opakovaně, v pořadí, ale každá další zástava je méně hodnotná a o to méně si budete moci půjčit.