Kupuji družstevní byt. Jak zabránit tomu, aby po koupi, byla na byt uvalena dodatečná exekuce. Jak se chránit, aby se mi to nestalo a o koupený byt jsem nepřišla. Koupě se uskuteční zrejmě přes realitní kancelář. Děkuji, Tereza

ODPOVĚĎ:
Žádná garantovaná obrana proti této hrozbě bohužel neexistuje. Je vhodné informovat se o původním majeteli u sousedů, případně se spojit i přímo s ním. V rámci neformálního rozhovoru můžete zjistit celou řadu informací. Lze doporučit rozfázování placení kupní ceny nemovitosti tak, aby byla např. část uložena do úschovy u advokáta či notáře a vyplacena až po zápisu vlastnického práva do katastru nemovitostí. Co se týče výběru realitní kanceláře, neopoměňte se informovat o recenzích na její činnost (na internetu nebo u známých).