Kamarád cizinec podniká a žádá po mě abych mu jako majitel bytu poskytl moji adresu k místu podnikání na živnostenském úřadu. Ptám se zda můžu přijít o majetek v bytu, kdyby kamarád začal mít finanční problémy. Taky po mě žádá přechodné bydliště. Může na moji adresu přijít exekutor?

Skrz adresu k místu podnikání, dále skrz adresu pro přechodné bydliště. Děkuji, Kvído

ODPOVĚĎ:
Exekutor se samozřejmě nejprve zaměřuje na místa, se kterými je dlužník úzkým vztahem spjat a díky čemuž lze mít důvodně za to, že se zde nacházejí i jeho věci. V místě podnikání či přechodném bydlišti lze tedy s případnou návštěvou exekutora počítat. V takovém případě by bylo na Vás složitě prokazovat, že vybavení bytu nepatří dlužníku, ale Vám (nejlépe účtenkami). Nelze tedy doporučit, abyste kamarádovi cizinci registroval místo podnikání u Vás a to ani v případě přechodného bydliště.