Slyšel jsem, že zaměstnavatel a mzdová účetní není povinna reflektovat na exekutorský příkaz k provádění srážek ze mzdy. Prosím o sdělení, zda-li je toto tvrzení pravdivé a pokud ano,na základě jakého právního předpisu. Děkuji, Eduard

ODPOVĚĎ:
Tak toto opravdu pravda není. Z § 282 občanského soudního řádu plyne jasná povinnost plátci mzdy (platu) provádět srážky řádně podle rozhodnutí soudu (exekutora).