Za 5 měsíců (8/2018) bude splacena víc jak polovina dlužné částky, splacená do tří let (2015-2018). Lze požádat soud o odpuštění zbytku dluhu? Nebo kdy nejdřív eventuálně požádat? Děkuji, Taťána.

ODPOVĚĎ:
Žádnou takovou možnost zákon neumožňuje, jediný, kdo může případně rozhodnout, že zbytek dluhu odpustí, je věřitel. Soud nemůže nijak krátit nárok věřitele. Proto se můžete obrátit na věřitele, zda nebude ochoten Vám dluh prominout. Je to ale otázka pouze jeho vůle.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Žádost na soud o odpouštění zbytku dluhu přiznaného soudním rozhodnutím