Vznikla mě škoda, kde byla výše do 5.000 Kč a tak to šlo přes přestupkovou komisi. Ta ale po mě chtěla odborný posudek na vyčíslení škody - ten jsem si zajistil a škoda se vyšplhala dokonce na 6.000 Kč. Nějaký čas to trvalo, ale na konci bylo vydáno rozhodnutí, kde mě jako poškozenému ukládá dané osobě uhradit vzniklou škodu + pokutu na účet města.

Škodu mi do dnešního dne nikdo neuhradil (už je to víc jak 3 roky!!! ). Přestupce nekomunikuje, odstěhoval se ani nevím kam. Moje otázka tedy zní, jak docílit toho, že pohledávku vymůžu? Nevím jaké jsou možnosti, to musím jít k soudu a podat žalobu? Nebo exekuce? Děkuji za odpověď. Igor.

ODPOVĚĎ:
Žalobu k soudu podávat nemusíte. Pokud rozhodnutí správního úřadu nabylo právní moci, můžete se rovnou obrátit na exekutora, popř. na správce daně. Není třeba a ani není možné, aby totožnou záležitost projednal znovu soud.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Exekuce na vymáhání škody přiznané přestupkovým řízením u přestupkové komise