Ukradl jsem obnos peněz, bylo na mně podáno trestní oznámení, tedy TO, já jsem částku uhradil. Pak jsem se na Policii ČR dozvěděl, že oni uvedli částku 20.000 Kč a po mě chtěli 80.000 Kč. Já jim tento obnos zaplatil. Mohu žádat nějaké práva o zpětné vrácení 60.000 Kč. Mohu podat nějaké trestní oznámení. Děkuji, František.

ODPOVĚĎ:
Můžete se obrátit na policii a nechat tuto záležitost prošetřit - je možné se obrátit na kteroukoliv pobočku policie ČR.
Je zde možnost domáhat se vrácení částky 60.000,- Kč z titulu bezdůvodného obohacení.
Vždy ovšem záleží na konkrétních okolnostech případu a jejich posouzení, za jakých podmínek takový nárok je možné vymáhat.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Poškozený v trestném řízení vymáhal vyšší částku než jaká byla škoda
  • Přeplatek náhrady škody u trestného činu - vymáhání přeplatku pachatelem po poškozeném