1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Rád bych se zeptal, jakou nejnižší částku lze vymáhat soudní cestou. Luděk.

ODPOVĚĎ:
Mnoho lidí se domnívá, že nejnižší částka, kterou lze vymáhat je 5000 Kč. To ale není pravda. Tato částka je hranicí mezi přestupkem a trestným činem. V případě, že někomu vznikne např. krádeží taková škoda, jedná se o trestný čin. Pokud jde o nižší škodu způsobenou odcizením věci, jde o přestupek.

Obecně platí, že není spodní hranice u částky, kterou je možné vymáhat. Můžete se domáhat částky 1Kč, stejně jako 100 Kč, 1000 Kč, 10.000 Kč nebo jakékoliv jiné.