1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)
Dlužím své sestře peníze. Třetí osoba je ochotna písemně se zavázat, že tento dluh zaplatí.
1.Chtěl bych vědět jestli je to tak možné i bez souhlasu mé sestry.
2.Zda se tímto zcela zbavím dluhu k sestře a pokud třetí osoba dluh nesplatí, zda ho muže sestra vymáhat po mě.
Děkuji za odpověď. Zdeněk

ODPOVĚĎ:
Dobrý den, pokud si nepřejete zapojit do této změny svou sestru, dohodněte se s třetí osobou o zaplacení dluhu, avšak věřiteli z toho žádné právo nevznikne a bude pořád vymáhat dluh po Vás.

Pokud se však se sestrou dohodnete, že třetí osoba nastoupí na Vaše místo dlužníka, můžete se tak dluhu zbavit (na základě písemné smouvy), avšak Vaše sestra s tím musí souhlasit. Pokud třetí osoba dluh přestane splácet, může Vaše sestra požadovat splácení nebo vrácení dluhu po Vás.