Počet stránek ve webu: 36.844

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Mám účet u ING banky a na účtu jsou kromě mých peněz uloženy peníze mého syna, který žije a pracuje v zahraničí a má je u mne uložené, pro případ, kdy pobývá v ČR a potřeboval by je. Je mi 65 let a zamýšlím se nad tím, zda by nebylo vhodné sepsat závěť, ale nevím, jak ošetřit tuto situaci s jeho penězi.

2014 zemřela moje babička, dle dohody co jsme měli s celou rodinou jsem měl být účastník na jejím dědictví v Čechách, ale nevím nic o její závěti i dědickém řízení. O její smrti jsem se dozvěděl pozdě, protože žiji v zahraničí. Nikdo mi o něčem neposlal žádnou komunikaci a už bohužel také od její smrti přešly více než 3 roky.

Otec přítele s manželkou spolu mají jednu dceru a otec má z předešlého manželství syna (můj přítel). Otec má ještě jednu dceru z jiného manželství. Tato dcera se však s otcem nestýká již několik dlouhých let (cca 15 let), nemáme o ní žádné informace (kde bydlí, zda má děti či už vnuky, atd.).

Narodil jsem se jako nemanželské dítě (1978) a otec v mých dvou letech emigroval do Švýcarska. S mojí matkou nežil a ani na mě neplatil výživné. Z předchozího manželství měl ještě syna, který je o 10 let starší a žije v zahraničí. Otec se na důchod se svou novou manželkou přestěhovali do ČR, několikrát jsme se setkali a psali si, pak se odmlčel.

Měla bych dotaz ohledně dědictví. Zůstavitel měl tři děti, zanechal jen nepatrný majetek. Řízení bylo zastaveno s tím, že tento nepatrný majetek byl vydán vypraviteli pohřbu, což bylo jedno z jeho tří dětí. S dalšími dvěma dětmi se zůstavitel před smrtí nestýkal.

07/2002 dědictví po tetě, bratranec dědí 1/2, já a bratr 1/4. Dohoda, družstevní byt z dědictví napsaný na bratrance, on nás vyplatí. Dohoda jen ústní. V 7/2003 vyplacena určitá částka, bratranec garsonku pronajímá. V 9/2017 bratranec uznává písemně, že nás měl vyplatit, ale vyplacenou částku považuje za správnou, i když podle odhadu garsonky z tehdejší doby je velký rozdíl v ceně, kterou on udává a nemá ji doloženou.

NOZ 2014 - 1. Žádáme notáře o roční výpisy z banky, protože částka v jedné jediné nalezené bance nesouhlasí (z prvního lustrování 0, v bance řekli, že už lustrováno a peníze tam jsou!). Musí nám vyhovět? 2. Kolik si může účtovat navíc? 3. Chybí pole, měl dědit po své babičce - dají se napsat do dědické dohody i bez spisové značky?

Dědictví - stará teta nemá děti a manžel již také zemřel – podle vašeho webu jsem našla, že dědictví by v takovém případě mělo připadnout jejím žijícím sourozencům, eventuelne neteřím a synovcům – zahrnuje to i nevlastní (přiženěné) neteře a synovce? Díky moc, Olivie

Zemřela mi tchýně (97 let), bez 100% pomoci manželky by se neobešla, kdo a na základě čeho určí její náhradu za péči 24 hod. pro dědické řízení. Jedná se o péči za cca 8 let. Notářka nám řekla, že můžeme oprávněně požadovat, ale i dokázat. Stačí os. výpověď naší letité a dobře obeznámené sousedky, písemná další (87) i přítomné dědičky?

Nedávno zemřela prateta, která byla spolumajitelkou pozemků, z kterých chodí nájem na účet spravovaný její sestrou – mou babičkou. Jelikož výplatní termín je po její smrti, tak peníze by měl dostat její syn, jenže se již cca rok před smrtí ústně dohodla se sestrou, že jí poskytne částku dopředu na matraci, rošt a různé zdravotní pomůcky.